Çalışma Hayatı İngilizcesi Programları

Yurtdışı Dil OkullarıGerek çalışma yaşamında, gerekse günlük hayatımızda aktif olarak kullanmak, hatta bazen yalnızca kendi şahsi ilerlememize katkıda bulunmak için, pek çoğumuz dil eğitimi alıyoruz.

 

.İşte bu sebepledir ki tüm dünyadan milyonlarca birey, bir yolunu bulup İngilizce öğrenimi görüyor. Bununla beraber küreselleşen ekonomi dünyasında talep edilen dil bilgisi artık “derdini anlatabilme” düzeyinin çok üzerinde bir yabancı dil seviyesini gerektiriyor. Zira günümüzde çalışma dünyasının en ana trendlerinden biri olan “uzmanlaşma” konsepti ve personelin her yerde kendilerini buna uygun ilerletmeleri isteniyor. Bunun çaresi ise, iş dünyasında bulunan profesyonellerin, her bölümde özel donanımlara ehil olmasından geçiyor. Başta Amerika, Avustralya, Kanada ve İngiltere olmak üzere, yurt dışında pek çok farklı okul ve ülkede gösterilen çalışma hayatı İngilizcesi programları, insanlara çalışma yaşamının ihtiyaç duyduğu donanımı sağlama ve çalışma dünyasının yarışma ortamında muvaffakiyet ile kariyerlerinde hızlı yükselme şansı veriyor.Bunlardan bazıları finans, pazarlama, insan kaynakları ve halkla ilişkilerdir.

 

İş hayatı İngilizcesi programına gideceğiniz kursa karar verirken, öncelikle hangi tür programın hazırlandığının araştırılması gerekmektedir. İş hayatı İngilizcesi programını sadece seçmeli derslerden biri olarak hazırlamakta olan kurumlar olduğu gibi, personellere yönelik ihtisas dersleri hazırlayan ve iş İngilizcesinin pek çok farklı alt branşın da program sunan kurslar da var. Çalışma hayatı İngilizcesi hususunda, dünya genelinde kabul edilen BULATS ve TOEIC sınavları, Türkiye’deki birçok patron tarafından, işe başlangıçta bir koşul olarak aranabilmektedir. Eğer İngilizce öğreniminiz sonrasında çalışma başvuruları yapmayı düşünüyorsanız ya da çalışmayı düşündüğünüz kurum çalışma hayatı İngilizcesini zorunlu tutuyorsa, bu testlere hazırlık programı sunan dil kurslarını da tercih edebilirsiniz.

 

 

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın