Dil Eğitiminde Büyüyen Endüstri Malta

buyuyen-endustri-malta-dil-okullariMalta, her geçen yıl özellikle dil eğitiminde oldukça büyüyen bir pazar halini almıştır. 2014 yılı raporlarına göre Malta Dil Okulları yılda ortalama %3.4 büyüme göstermektedir.

Özellikle Avrupalı öğrenciler İngilizce dil eğitimi için Malta Dil Okulları‘nı yoğunlukta tercih etmektedir. Akdenizin ılıman iklimi, sıcak kanlı insanları, makul yaşam masrafları ile her yıl cazibesini daha da arttırmaktadır. Türk öğrenciler tarafından da yoğunlukla tercih edilen bir ülke Malta, Türkiye’ye olan yakınlığı, fiyatların EURO olması taleplerin artmasına sebep olmuştur. Ülke butik okul konsepti ile hizmet veren bir çok dil okulu bünyesinde bulundurmaktadır. Malta Dil Okulları sahip oldukları özelliklerle bir yaşam kompleksi şeklinde öğrencilere sosyalleşebilecekleri ortam sağlamaktadır.

Fransa ve İtalya’ya oldukça yakın olan Malta’da dil eğitimi alan öğrencilere haftasonu uygun maliyetlere seyahat şansı da tanımaktadır. Yüz ölçümü açısından oldukça küçük olan Malta’da ulaşım oldukça kolaydır. Genel itibari ile okullar ile konaklamalar arası yürüyüş mesafesindedir.

Malta 3 adan oluşmaktadır. Bir tanesi ana ada olan Malta, diğeri daha küçük olan Gozo sonuncusu ise içinde yerleşim bulunmayan Comino adasıdır. Malta’da dil eğitimi alan öğrenciler Avrupanın en zengin denizaltı güzelliklerine sahip adada dalış yaparak adanın su altı güzelliklerini de keşfedebilirler .

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın