İngilizce’nin Merkezi Malta’ya Bakış

malta-dil-kursu

İngilizce dil eğitimi almak isteyenler için Malta Dil Okulları çok popülerdir. Malta Güney Avrupa’da Orta Akdeniz’de bulunan ılıman bir iklime sahip ülkedir. Maltaya bağlı olan St.Julians, Sliema şehirleri ve Gozo, Comino adaları eşlik etmektedir.

Malta’da dil eğitimi alırken mutlaka gezilip görülmesi gereken yerler vardır. Gezilecek yerlerin başında katedralleri ile ünlü olan başkent Valletta “John Katedralleri”gelmektedir. Şehir faytonlar ile şehrin belli yerlerini gezme imkanı sizlere sunmaktadır. Ortaçağı andıran bir diğer gezi mekanlarından biri olan Mdina surlarla çevrilmiş eski bir orta çağ şehrini andırmaktadır.

Malta muhteşem güzellikleri gözler önüne serdiğinden Malta’da dil eğitimi alan öğrenciler hem İngilizce öğrenmekte hem de bu görsel şöleni yakından gözlemlemektedir. Başkent Valletta’nın tam karşısında ”Üç Şehir” isminde tanınan şehirler yer almaktadır (Birgu, Isla, Bormla). Malta’nın biraz daha güney taraflarında bulunan Blue Grotto diye tanınan güzel ve doğa harikası olarak bilinen yerlerden biridir.

Malta’da dil eğitimi alırken ziyaret etmeniz gereken yerlerden biri de Mısır Piramitleri’nden bile daha eski olan Hypogeum ‘dur. Malta ve Gozo da bulunan Tarxien Tapınakları görülmesi gereken ender yerlerden biridir. Büyük taşlardan yapılmış bu tapınaklar UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yerini almıştır. Sahil kesimi olan bir ada şehri olduğundan pek çok kişinin denize girmeyi tercih ettiği yerler arasındadır. Blue Grotto deniz mağaraları ile ünlü doğa harikası olan yerlerden biridir.

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın