Kontakt Lensler Hakkında Mühim Bilgiler

Kontak LensAstigmatizm ve torik kontak lensleri arasında ne fark vardır? Bir torik lensin yatak odaklama kuvveti, dikey odaklama kuvvetine göre farklıdır, böylece astigmatizmi hastalığını düzeltir.

1-DAY ACUVUE MOIST for ASTIGMATISM ve ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM kontak lenslerimizde Hızlandırılmış Stabilizasyon Dizaynımız (ASD) bulunur. Bu devrimsel dizayn, gözlerinizi her kırptığınızda, lensi yeniden hizalar ve gözünüzde kaymasına mani olur. Görme kaliteniz, keskin, net ve stabil kalır.

Lens kullanmaya başlayabilmek için kaç yaşında olmam gerekir?
Bir yaş sınırı yoktur. Birçok insan ergenlik döneminin ilk senelerinde kontak lens kullanmaya başlıyor. Fakat yaşları daha küçük bazı çocuklar da kullanabilecek ve bakımını yapabilecek olgunluğa erişmiş olabilirler. Problemsiz bir kontak lens kullanımı yaştan ziyade sorumluluk ve yatkınlığa bağlıdır.

Kontak lensler gözüme yapışır mı?
Hayır, ACUVUE® Markalı Kontak Lensler hekiminizin size önereceği yöntemle basitçe çıkartılabilir. Yalnızca azıcık sabır ve alıştırma yapmak lazımdır.

Kontakt lens kullananlarda göz iltihapları sık mı görülür?
Kontak lens ile ilişkili sağlık sorunları olabilir, lakin ciddi problemler çok seyrektir. Düzgün bakım ve kullanım hususunda doktorunuzun talimatlarına uyarsanız, göz enfeksiyonlarına yakalanma olasılığınız önemli ölçüde azalır. Ayrıntılı bilgi için: Kontakt Lens Fiyatları

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın