Malta Adası’nda Dil Eğitimi Alan Bir İnsanın Yaşadıkları

Malta Dil OkullarıMalta’ya gittikten sonra ilk yurtdışı deneyimimim olacağı için biraz tedirginlik yaşadım lakin okulumda tanıştığım öğrenciler yardımıyla, neşeli bir tecrübeye dönüştü bana göre. Okuldan gördüğüm İngilizce dil dersinin yanı sıra, her zaman ders sonunda sınıftan arkadaşlarımla kültürel faaliyetlerde bulunup, oldukça fazla tekrar yapma şansı yakaladım. 

Cevaplamanız gereken ilk soru, Malta’da dil eğitimi alıp almamanın sizin için uygun olup olmadığıdır..

Kursumun değişik şehirlerden gençleri barındırması, Birçok değişik ülkenin insanı ile konuşma şansı sağladı, keza özelliklerini tanıma, öğrenimim de bambaşka bir tecrübe oldu.

Malta Adası’nın o güzel yemek kültürüne değinmeden geçilmez. Malta’nın her köşesinde değişik ülkelerin mutfaklarını görebileceğiniz lokantalar mevcut. Eğitim sürem boyunca Japon yemek kültüründen tutun Meksika lezzetlerine varana değin çok fazla zevkli yiyecek tatma fırsatına sahip oldum.

Malta’da dil eğitimi aldığınız süre boyunca vaktinizi nasıl geçirebilirsiniz? 

Malta Adası’nın bir başka güzel özelliği ise, oldukça güzel plajları olmasıdır. Okul olmadığı zaman farklı şehirlerden arkadaşlarımız ile hep beraber bu plajlara gidip güneşin ve eğlenmenin zevkine vardık..

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın