Malta Adası’nda İngilizce Eğitimi Alan Bir İnsanın Deneyimleri

Malta Dil KursuMalta Cumhuriyeti, İngilizce eğitimim için tatil yaparak ve eğlenerek,dostlarımla oldukça çok yabancı dil pratiği yapma fırsatına sahip olduğum eşsiz bir tecrübe idi. Malta’ya vardıktan sonra ilk kez yurtdışına çıkacağım için azıcık tedirginlik hissettim ama kursta tanıştığım öğrenciler sayesinde, neşeli bir tecrübeye dönüştü bana göre.

Malta’da bulunan yüzlerce dil okulu arasından hangisini seçeceksiniz?


Malta Cumhuriyeti’nin o muhteşem restaurantlarına da değinmeden olmaz. Malta Adası’nın bütün sokaklarında değişik şehirlerin mutfaklarını keşfedebileceğiniz restaurantlar mevcut. 3 ay boyunca Hint lezzetlerinden tutun İtalyan yemek kültürüne varana değin birçok leziz yemek tatma şansına sahip oldum.

Malta dil okulu seçeneklerinin en belirgin özelliği hangisidir? 

Malta Adası’nın bir başka iyi tarafı ise, birbirinden hoş plajları olmasıdır. Okul olmadığı zaman başka ülkelerden arkadaşlarımız ile birlikte bu sahillere gidip sahilin ve eğlencenin zevkine vardık..

Sonuçta Malta Adasında kaldığım 3 ay, yaşamım süresinde unutamayacağım bir tecrübe olarak kalacak. Gece hayatının çok güzel olmasından dolayı birçok farklı ülkeden arkadaş bulma ve yabancı dil derecemi çok iyi bir şekilde geliştirme şansı yakaladım.

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın