Malta Adası’nda Yurtdışı Dil Eğitimi Opsiyonları

Malta'da Yurtdışı EğitimMalta yurtdışı eğitim için yerinde bir tercih mi? Niçin her sene onbinlerce öğrenci Malta dil kursu programlarını seçmektedir? Malta yabancı öğrencilere başka ülkelerin sunamadığı ne vermektedir? Peki Malta’da hangi kentte ya da hangi dil kursunda eğitim göreceksiniz?

Doğrusunu söylemek gerekirse bu soruların sadece bir doğru cevabı bulunmamaktadır. Bu soruların cevabı tamamen sizin kişilik özelliklerinizle ve amacınızla ilintili.

Malta özellikle yaz mevsiminde son derece kalabalık olmaktadır. Yurtdışı dil kursları boyunca aynı zamanda tatil de yapmayı isteyen gençler yazın Malta’ya gider. Eğer yaz aylarında Malta’da yurtdışı eğitim almayı planlıyorsanız yaş ortalamasının 20 civarında olacağını unutmayınız. Kış aylarında ise Malta yaza göre daha sakin ve sessizdir. Ilıman Akdeniz iklimi Malta Adası’nın kış mevsiminde dahi ılık olmasına sebep olur.

Malta’da EC English, Sprachcaffe gibi pek çok uluslararası dil okulu zincirinin birden çok şubesi bulunur. Bu dil eğitimi kurumlarından birini seçerken konumlarına ve sağladıkları fiziksel imkanlara dikkat ediniz. Malta’nın en hareketli bölgesi St Julians’dır. St Julians’da hem çok sayıda dil okulu, hem eğlence mekanları hem de alışveriş imkanları mevcuttur. Bununla birlikte başkent Valletta da az sayıda dil okuluna ev sahipliği yapmasına rağmen tarihi havasıyla dikkat çeker.

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın