Malta Adası’nda Yurtdışı Eğitim Seçenekleri

Malta Dil KursuMalta yurtdışı eğitim için yerinde bir tercih mi? Niçin her yıl onbinlerce öğrenci Malta dil kursu programlarını tercih etmektedir? Malta yabancı öğrencilere başka ülkelerin sunamadığı ne vermektedir? Peki Malta’da hangi şehirde ya da hangi dil kursunda eğitim alacaksınız?

Doğrusunu söylemek gerekirse bu soruların tek bir doğru cevabı bulunmamaktadır. Bu soruların yanıtı tamamen sizin kişilik özelliklerinizle ve amacınızla bağlantılı.

Malta özellikle yaz döneminde çok kalabalık olur. Yurtdışı dil okulları süresinde aynı zamanda yaz tatili de yapmak isteyen öğrenciler yazları Malta’ya akın eder. Eğer yaz mevsiminde Malta’da yurtdışı eğitim almayı planlıyorsanız ortalama yaşın 20 civarında olacağını unutmayınız. Kış aylarında ise Malta yaza göre daha sakin ve sessizdir. Ilıman Akdeniz havası Malta Adası’nın kış mevsiminde bile ılık olmasını sağlar.

Malta’da EC English, Sprachcaffe gibi bir çok yabancı dil kursu zincirinin çok sayoda şubesi vardır. Bu dil okullarından birini seçerken konumlarına ve sundukları fiziksel imkanlara dikkat ediniz. Malta’nın en hareketli yeri St Julians’dır. St Julians’da hem çok sayıda dil okulu, hem eğlence mekanları hem de alışveriş imkanları mevcuttur. Bununla birlikte başkent Valletta da az sayıda dil okuluna sahip olmasına rağmen tarihi dokusuyla dikkat çekmektedir.

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın