Malta Adası’nda Yurtdışı Eğitim Seçenekleri

Malta'da Yurtdışı EğitimMalta yurtdışında dil eğitimi için doğru bir karar mı? Neden her yıl onbinlerce genç Malta dil kursu seçeneklerini seçmektedir? Malta yabancı öğrencilere başka ülkelerin sunamadığı ne sunmaktadır? Peki Malta’da hangi kentte ya da hangi dil kursunda eğitim göreceksiniz?

Doğrusunu söylemek gerekirse bu soruların sadece bir doğru yanıtı yok. Bu soruların yanıtı tamamen sizin karakter özelliklerinizle ve hedeflerinizle bağlantılı.

Malta özellikle yaz döneminde çok kalabalık olur. Yurtdışı dil okulları süresinde aynı zamanda tatil de yapmak isteyen gençler yazın Malta’ya gider. Eğer yaz aylarında Malta’da yurtdışı eğitim almayı planlıyorsanız ortalama yaşın yirmi civarında olacağını göz ardı etmeyiniz. Kış döneminde ise Malta yaz aylarına göre daha huzurlu ve rahattır. Ilıman Akdeniz havası Malta’nın kış aylarında bile ılık olmasını sağlar.

Malta’da EC English, Sprachcaffe gibi bir çok uluslararası dil okulu zincirinin birden çok şubesi bulunur. Bu dil eğitimi kurumlarından birini tercih ederken bulundukları konumlara ve sağladıkları imkanlara dikkat ediniz. Malta’nın en hareketli bölgesi St Julians’dır. St Julians’da hem çok sayıda dil okulu, hem eğlence mekanları hem de alışveriş imkanları mevcuttur. Bununla birlikte başkent Valletta da az sayıda dil kursuna ev sahipliği yapmasına rağmen tarihi havasıyla dikkat çeker.

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın