Malta Cumhuriyeti’nde İngilizce Dil Eğitimi Alan Bir İnsanın Yaşadıkları

Malta Dil KursuMalta Cumhuriyeti, yurtdışı dil eğitimim için tatil yaparken eğlenmek,tanıdıklarımla sık sık yabancı dil pratiği yapma fırsatını yakaladığım eşsiz bir tecrübe idi. Malta Cumhuriyet’ine vardıktan sonra ilk kez yurtdışına çıkacağım için bir parça tedirginlik hissettim fakat okulumda tanıştığım insanlar yardımıyla, eğlenceli bir maceraya dönüştü benim için. Kurstan gördüğüm yabancı dil eğitiminin haricinde, her gün ders çıkışında sınıftan çocuklarla toplumsal çalışmalarda bulunup, pek çok uygulama yapma imkanı buldum.

Cevaplamanız gereken ilk soru, Malta’da dil eğitimi alıp almamanın sizin için uygun olup olmadığıdır..

Malta’nın o muhteşem restaurantlarına da değinmeden geçilmez. Malta Adası’nın bütün sokaklarında ilginç milletlerin tatlarını keşfedebileceğiniz kafeler var. 3 ay boyunca Japon lezzetlerinden tutun Yunan yemek kültürüne varana değin pek çok zevkli yiyecek tatma şansına sahip oldum.

Malta’da bulunan bir öğrenci ders dışı zamanlarını nasıl değerlendirebilir?

Nihayetinde Malta Cumhuriyetinde kaldığım zaman, yaşamım boyunca hatırlayacağım bir deneyim olacak. Toplumsal yaşamın çok güzel olması nedeniyle birçok farklı ülkeden arkadaş edinme ve dil derecemi önemli bir şekilde geliştirme şansı yakaladım.

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın