Malta’da Yaşam

Malta Dil Okulları

Gerek tatil gerekse de eğitim için gidilebilecek ülkeler için hep benzer sorular akıllara gelir. Malta da hem tatil yapılabilecek hem de eğitim görülebilecek bir ülke ve Malta’ya gitmeyi düşünürken akıllara gelen bazı soruları derledik. “Malta pahalı mıdır, Malta’da yaşam standartları nasıl, Malta’ya giderken kaç para almalıyım, Malta vizesi nasıl alınır?”

Malta Pahalı Mı?

Bir insan için en önemli kaynak olan sudan başlayalım. Malta’da çeşmelerden su içebilirsiniz. Çeşme suları sürekli test ediliyor, sonuçları temiz çıkıyor; fakat şöyle bir durum var ki suların tadı biraz nahoş. Bu sebepten önce tadına bakmakta sonrasında eğer ki beğenilmezse şişe sulara geçilebilir. Şişe suların 2 litresini 0.80 Euro bandında bulabiliyorsunuz.

 

Yemek ise marketlerden alıp kendiniz yaptığınızda haftalık 40-50 Euro kadar tutuyor. Genel olarak yemek biraz pahalı dışarıdan alışverişlerde. Örnek vermek gerekirse bir sandviç 3.50€, litrelik süt 0.75€, big mac 3.00€… Bu şekilde bir fiyatlandırma mevcut. Türk restoranlarına giderseniz ucuza ev yemekleri bulabilirsiniz. Marketlerden toplu ve ucuz alışveriş yapılabiliyor ama.

Malta Vizesi

 

Malta Avrupa Birliği üyesi ülke olduğundan Schengen vizesi gerekiyor. Schengen vizesini almak için gerekli belgelere konsolosluğun sitesinden ulaşılabiliyor. Malta vizesinde diğer ülkelere göre bazı farklılıklar var.

 

  • Ülke sağlık sigortasını çıkış tarihinden 15 gün sonrasına istiyor.
  • Vize belgelerinin arasına noter onaylı sponsorluk belgesi koymak gerekiyor. (Eğer ki kendi hesap dökümü yoksa bireyin.)
  • Vize randevusunu aracı şirketi telefonla arayarak alıyorsunuz.

Malta dil okulları ve Malta hakkında detaylı ve ücretsiz bilgilendirmeler, promosyonlar ve paket programlar için Global Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile iletişime geçebilirsiniz.

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın