MALTADA DİL EĞİTİMİ

İngilizce, ülkeler arası iletişimde en yaygın olarak kullanılan dil olmakla birlikte günümüz şartlarında bilinmesi zorunlu kılınan bir dildir. İngilizce teknik bilgilerini ülkemizde alabileceğiniz gibi daha kapsamlı bir eğitim için yurtdışı dil eğitimi daha uygun olacaktır.
İngilizceyi anavatanı olan İngiltere’de öğrenmek her zaman size fayda sağlar ancak İngiltere diğer ülkelere göre daha pahalı bir ülke olduğu için İngilizceyi aynı kalitede İngiliz sömürgesi ülkelerden de öğrenebilirsiniz. Malta yurtdışı dil eğitimi olarak oldukça uygun bir ülkedir. Özellikle yaz döneminde Malta Türk öğrenciler tarafından fazlasıyla tercih edilmektedir. Hem diğer ülkelere göre daha ucuz olması hem de yaz aylarında tamamen tatil ve eğitim bölgesi olması Malta’yı ön plana çıkartmaktadır.

Malta’da yurtdışı dil eğitimi fiyatlarının uygun olmasının temel sebebi, ülke yüz ölçümünün küçük olması ve nüfusunun az olmasına rağmen oldukça fazla dil okulunun bulunmasıdır. Genel olarak bir eğitim ülkesi olan Malta’da 50’nin üzerinde dil okulu bulunmakta ve bu okullar sürekli birbiri ile rekabet içerisinde olmaktadır. Malta’da dil okullarının size sunduğu hizmetler kapsamında birçok konaklama seçeneğini seçebilirsiniz.
Aile yanı konaklama; aile ortamında konaklamayı seçerek hem ailelerin yanında dil eğitiminizi pekiştirebilir hem de Akdeniz ailelerinin sıcaklığını hissedebilirsiniz.

Okul yurdu konaklama; seçtiğiniz okulun yurt hizmetini kullanarak tercihinize göre tek veya çift kişilik odalar tercih edebilirsiniz. Mutfaklarda kullanacağınız bütün malzemeler bulunmaktadır. Yurtların belirli bir giriş çıkış saatleri yoktur.

Öğrenci evi konaklama; okulunuz tarafından kiralanan evlerde birkaç öğrenci ile birlikte ortak bir evi paylaşabilirsiniz. Aynı ev içerisinde farklı kültürlerden öğrenciler ile kaynaşarak eğitiminizi güçlendirebilirsiniz. Kendi başınıza kalmak istiyorsanız da stüdyo daire seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Malta ülke yapısı, dil okulu çeşitliliği ve konaklama hizmetleri ile yurtdışı dil eğitimi açısından Türk öğrencilere oldukça uygundur. Malta’da dil eğitimi hakkında detaylı bilgilere www.global-yurtdisiegitim.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın