Malta’da Dil Eğitimi, Günlük Yaşam ve Konaklama

MALTA DİL OKULLARI

Malta’da Dil Eğitimi, Günlük Yaşam ve Konaklama

Malta İngilizce dil eğitimi almak için tercih edilen ülkelerin başında gelir. İngiltere, Amerika ve Kanada gibi anadili İngilizcedir. Oldukça küçük bir ada ülkesidir. Malta’da İngilizce dil eğitimi veren yaklaşık yüze yakın dil okulu bulunur. Kıyı ve iç kesimlere dağılmış bu dil okullarının en köklü, kaliteli ve en çok sosyal imkana sahip olanları ise St. Julian’s, Paceville gibi sahil bölgelerinde yer alır.

Malta yıl boyunca gerek turistler gerekse her yaştan İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından büyük talep görür. Dil programlarının yanı sıra özellikle yaz sezonunun başlarında konaklama kontenjanları da hızla dolmaktadır.

Avupa’nın güneyinde yer alan bir Schengen ülkesi olan Malta’da dil eğitimi alan öğrenciler Schengen vizesine sahip olmanın verdiği kolaylıkla ders dışı zamanlarda ve hafta sonları Avrupa’nın bir çok ülkesini diledikleri gibi gezme fırsatı yakalar. Bu sayede yurtdışı tecrübesi elde etme, farklı kültürlerle tanışma ve dillerini geliştime ve pratik yapma şansına sahip olurlar.

Malta’da konaklama seçenekleri diğer yurtdışı dil okullarında olduğu gibi aile yanı otel, öğrenci yurdu, öğrenci residansı, tek yatak odalı daireler, paylaşımlı apartman daireleri, hosteller, 3 – 4 yıldızlı oteller şeklindedir. Malta’da özellikle aile yanı konaklamaya oranla daha çok yurt konaklaması daha yaygındır. Yurt konaklamaları okullara yürüme mesafesinde yer alır.

Özelikle turistlerinde rağbet gösterdiği bir bölge olduğundan konaklama ücretleri Malta’da yaz aylarında daha pahalı olmaktadır. Aradaki bu fark yüksek sezon farkı olarak geçer. Bu nedenle Malta’da uzun dönem dil eğitimi almak isteyenlerin eğitim planlarını kış aylarına denk getirmeleri tavsiye edilir.

Malta’da konaklama şartları, okuldan okula göre değişebilir. Konaklama şartlarını, kalınacak öğrenci yurdunun veya otelin eğitim alacağınız yere uzaklığını ve öğrencilere sunduğu hizmeti önceden dikkatlice araştırmak oradaki yaşantınızı planlamak adına size oldukça yardımcı olacaktır.

Özellikle Malta’da dil eğitimi, konaklama ücreti, gidiş dönüş uçak bileti ve hava alanı transferlerinin içinde olduğu paket programlar yaygındır. Bu paket programları tercih ederseniz ücretin tamamını aynı anda yatırmanız istenir. Fakat paket program almak istemezseniz ve aile yanı konaklaması tercih ederseniz, ilk aydan sonra aylık olarak kaldığınız aileye ödeme yapabilirsiniz.

Malta dil okulları ile ayrıntılı bilgi için  Global Yurtdışı Eğitim danışmanlarından ücretsiz destek alabilirsiniz.

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın