Malta’da İngilizce Dil Eğitimi Alan Bir Gencin Deneyimleri

Malta Dil OkullarıMalta, yurtdışı dil eğitimim için tatil yaparken eğlenmek,gençlerle bol bol İngilizce pratik yapma fırsatını yakaladığım eşi olmayan bir deneyimdi. Okuldan gördüğüm İngilizce dil dersinin haricinde, her zaman kurs sonunda diğer arkadaşlarım ile sosyal çalışmalarda yer alıp, çok fazla pratik yapma fırsatı yakaladım. 

Malta’da bulunan yüzlerce malta dil kursu arasından hangisini seçeceksiniz?

Okulumun farklı ülkelerden gençleri buluşturması, Pek çok farklı ülkenin insanı ile konuşma şansı sağladı, keza kültürlerini tanıma, eğitimim de ilginç bir deneyim oldu.

Malta Cumhuriyeti’nin o muhteşem restaurantlarına da değinmeden olmaz. Malta Adası’nın bütün sokaklarında değişik ülkelerin mutfaklarını görebileceğiniz kafeler var. Aylar süresince Japon yemek kültüründen tutun Yunan lezzetlerine varana kadar birçok lezzetli yiyecek tatma şansına eriştim.

Malta dil okulu seçeneklerinin en belirgin özelliği hangisidir? 

Malta Adası’nın bir başka iyi tarafı ise, birbirinden güzel birçok plaja sahip olmasıdır. Okul olmadığı zaman farklı şehirlerden dostlarımız ile beraber bu plajlara giderek yüzmenin ve eğlencenin zevkine vardık..

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın