Malta’da İngilizce Dil Eğitimi Alan Bir Gencin Yaşadıkları

Malta Dil OkullarıMalta, yurtdışı dil eğitimim için tatil yaparken eğlenmek,gençlerle oldukça çok yabancı dil pratiği yapma şansına sahip olduğum eşsiz bir tecrübe idi. Programdan aldığım İngilizce dersinin yanı sıra, her zaman ders sonunda sınıftan arkadaşlarımla kültürel çalışmalarda yer alıp, çok fazla pratik yapma fırsatı yakaladım. 

Kimler malta dil kursu tercihlerinden mutlu olabilir?

Programımın farklı ülkelerden gençleri buluşturması, Pek çok değişik ülkenin öğrencisi ile arkadaş olma fırsatı sağladı, aynı şekilde özelliklerini tanıma, eğitimim de ilginç bir deneyim oldu.

Malta’nın o eşsiz yemek kültürüne değinmeden geçilmez. Malta’nın her yerinde bambaşka milletlerin tatlarını görebileceğiniz kafeler var. Aylar süresince Japon yemek kültüründen tutun Yunan yemek kültürüne varana dek çok fazla leziz yemek yeme şansına eriştim.

Malta’da bulunan bir öğrenci ders dışı zamanlarını nasıl değerlendirebilir? 

Sonuçta Malta Cumhuriyetinde kaldığım süre, ömrüm süresinde unutamayacağım bir deneyim olarak kalacak. Toplumsal yaşamın çok zevkli olmasından dolayı pek çok farklı ülkeden arkadaş edinme ve İngilizce konuşma derecemi ciddi derecede geliştirme şansı buldum.

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın