Malta’da İngilizce Dil Eğitimi Alan Bir İnsanın Tecrübeleri

Malta Dil OkuluMalta Cumhuriyeti, İngilizce dil eğitimim için hem tatil yapıp hem de eğlenip,gençlerle oldukça çok İngilizce konuşma pratiği yapma fırsatını yakaladığım eşi olmayan bir deneyim idi. Kurstan aldığım İngilizce dil eğitiminin yanı sıra, her gün ders çıkışında sınıftan çocuklarla kültürel çalışmalarda bulunup, pek çok uygulama yapma imkanı yakaladım. 

Kimler Malta’da dil eğitimi alırsa mutlu olabilir?

Programımın değişik yerlerden insanları buluşturması, Bir hayli değişik milletin genci ile tanışma şansı sağladı, ayrıca davranışlarını tanıma, eğitimim de ilginç bir deneyim oldu.

Malta’nın o güzel lokantalarına da değinmeden olmaz. Ülkenin her köşesinde farklı kültürlerin yemeklerini keşfedebileceğiniz restaurantlar var. Eğitim sürem süresince Uzak Doğu yemek kültüründen tutun Yunan mutfağına varana dek pek çok zevkli yiyecek tatma fırsatına sahip oldum.

Malta’da dil eğitimi aldığınız süre boyunca vaktinizi nasıl geçirebilirsiniz? 

Nihayetinde Malta’da kaldığım 3 ay, yaşamım süresinde hatırlayacağım bir deneyim olacak. Sosyal hayatın çok zevkli olması dolayısıyla birçok farklı milletten arkadaş edinme ve yabancı dil derecemi ciddi bir şekilde geliştirme şansı buldum.

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın