Malta’da İngilizce Dil Eğitimi için En Uygun Dönemler

Malta İngilizce Dil Eğitimi, Yurtdışı Eğitim
Malta İngilizce Dil Eğitimi, Yurtdışı Eğitim

Malta’da İngilizce Dil Eğitimi

En uygun dönemler ve zaman aralıkları nelerdir?

Malta İtalya’nın güneyinde bir ada ülkesi olduğundan yıl boyu ılıman iklime sahiptir. Ekonomisi büyük oranda İngilizce dil okulları, turizm ve balıkçılık dayandığından yıl boyunca yerel halk dışında dil eğitimi ve turistik amaçlı dünyanın her yanında gelen her yaştan insanlarla karşılaşırsınız.

Tarihi, mimari yapısı, doğal güzellikleri, kumsalları, başkenti Valette’da yer alan limanı, gece kulüpleri ve restoranları sayesinde Malta yaz döneminde önemli turistik merkezlerden biri haline gelir. 16. Yüzyıla dayanan UNESCO dünya mirası listesinde yer alan tarihi katedraller, tapınaklar, arkeoloji, savaş müzeleri, dünyada önemli dalış ve su sporları merkezlerinin yer aldığı Sliema, Temel Reis Filminin çekildiği Popeye Village köyü, Malta’ya özgü renklerdendir. Malta ve Gozo adasından sonraki en büyük ada olan Comino adasında yer alan Blue Lagoon mükemmel denizi dünyaca ünlü simgeleriden diğeridir.

Hal böyle olunca havanın güzel olmasını da fırsat bilen Malta’da İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler ve bir çok yabancı turist yaz döneminde Malta’ya akın eder. Yaklaşık 440 bin olan nüfusu yaz döneminde neredeyse 1 milyona yükselir.

Malta Dil okulları oluşan fazla talepten yaz döneminde yüksek sezon ücreti olarak bir takım ek ücretlendirmeler yapar. Genel olarak haziran ayının başlarından eylül ayının başında kadar devam eden bu aralıkta konaklama ve eğitim ücretleri büyük artış göstermektedir. Bu açıdan uzun dönem İngilizce dil eğitimi almayı düşünen öğrencilerin eğitim takvimlerini kış dönemlerine denk getirmeleri tavsiye edilir. Malta’da kısa dönem dil kurslarına yazılmak isteyen öğrencilerin ise konaklama seçeneklerinin erkenden dolduğunu bilmeleri gerekecektir. Ciddi anlamda neredeyse bütün otellerin ve hostellerin erkenden dolmasıyla elininiz çabuk tutmazsanız açıkta kalma ihtimaliniz bir hayi yüksek olacaktır.

Sonbahar kış döneminde İngilizce dil eğitimi almayı düşünenler nispeten daha sakin fakat yine de ılıman bir iklimle karşılaşırlar. Özellkle kış aylarında bile denize girme imkanının bulunduğu Malta plaj sezonu neredeyse Ekim sonuna kadar açıktır. Gündüz sıcaklığının yinede nispeten yüksek olduğu bu dönemlerde akşam saatlerinin serinliğinden korunmak için bir hırka yeterli olacaktır.

Malta Dil Okulları ve eğitim programları ile ilgili detyalı bilgi için Global Yurtdışı Eğitim danışmanlarından ücretsiz destek alabilirsiniz.

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın