Malta’da Yurtdışı Dil Eğitimi Opsiyonları

Malta Dil KursuMalta yurtdışı eğitim için yerinde bir tercih mi? Niçin her sene çok sayıda öğrenci Malta dil kursu programlarını tercih etmektedir? Malta uluslararası öğrencilere başka ülkelerin sunamadığı ne vermektedir? Peki Malta’da hangi şehirde ya da hangi dil kursunda eğitim göreceksiniz?

Doğrusunu söylemek gerekirse bu soruların sadece bir doğru yanıtı yok. Bu soruların yanıtı tamamen sizin karakter özelliklerinizle ve amacınızla bağlantılı.

Malta özellikle yaz döneminde çok kalabalık olur. Yurtdışı dil kursları süresinde aynı zamanda tatil de yapmayı isteyen gençler yazın Malta’ya gider. Eğer yaz mevsiminde Malta’da yurtdışı eğitim almayı düşünüyorsanız ortalama yaşın yirmi civarında olacağını göz ardı etmeyiniz. Kış mevsiminde ise Malta yaz aylarına göre daha huzurlu ve rahattır. Ilıman Akdeniz havası Malta Adası’nın kış aylarında bile ılık olmasını sağlar.

Malta’da EC English, Sprachcaffe gibi pek çok uluslararası dil okulu zincirinin birden çok şubesi bulunur. Bu dil eğitimi kurumlarından birini seçerken konumlarına ve sundukları fiziksel imkanlara dikkat ediniz. Malta’nın en hareketli yeri St Julians’dır. St Julians’da hem çok sayıda dil okulu, hem eğlence mekanları hem de alışveriş mekanları vardır. Bunun yanı sıra başkent Valletta da az miktarda dil kursuna ev sahipliği yapmasına rağmen tarihi havasıyla dikkat çekmektedir.

 

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın