Malta’da Yurtdışı Dil Eğitimi Opsiyonları

Malta Dil KursuMalta yurtdışında eğitim için doğru bir tercih mi? Niçin her sene çok sayıda öğrenci Malta dil kursu programlarını tercih etmektedir? Malta uluslararası öğrencilere diğer ülkelerde olmayan ne vermektedir? Peki Malta’da hangi şehirde ya da hangi dil kursunda eğitim göreceksiniz?

Doğrusunu söylemek gerekirse bu soruların sadece bir doğru cevabı yok. Bu soruların cevabı tamamen sizin karakter özelliklerinizle ve hedeflerinizle bağlantılı.

Malta bilhassa yaz döneminde çok kalabalık olur. Yurtdışı dil kursları süresinde aynı zamanda tatil de yapmayı isteyen gençler yazın Malta’ya gider. Eğer yaz mevsiminde Malta’da yurtdışı dil eğitimi almayı düşünüyorsanız ortalama yaşın yirmi civarında olacağını aklınızdan çıkarmayınız. Kışın ise Malta yaz aylarına göre daha huzurlu ve rahattır. Ilıman Akdeniz havası Malta Adası’nın kış mevsiminde dahi ılık olmasını sağlar.

Malta’da EC English, Sprachcaffe gibi pek çok uluslararası dil okulu zincirinin birden çok şubesi vardır. Bu dil okullarından birini seçerken konumlarına ve sundukları fiziksel şartlara dikkat ediniz. Malta’nın en eğlenceli yerlerinden biri St Julians’dır. St Julians’da hem onlarca dil kursu, hem eğlence mekanları hem de alışveriş imkanları mevcuttur. Bununla birlikte başkent Valletta da az sayıda dil okuluna ev sahipliği yapmasına rağmen tarihi havasıyla dikkat çeker.

 

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın