Malta’da Yurtdışı Dil Eğitimi Opsiyonları

Malta'da Dil EğitimiMalta yurtdışında eğitim için doğru bir tercih mi? Niçin her sene çok sayıda öğrenci Malta dil kursu programlarını tercih etmektedir? Malta uluslararası öğrencilere diğer ülkelerin sunamadığı ne vermektedir? Peki Malta’da hangi şehirde ya da hangi dil kursunda eğitim göreceksiniz?

Doğrusunu söylemek gerekirse bu soruların sadece bir doğru cevabı yok. Bu soruların cevabı tamamen sizin karakter özelliklerinizle ve hedeflerinizle bağlantılı.

Malta bilhassa yaz döneminde çok kalabalık olur. Yurtdışı dil okulları süresinde aynı zamanda tatil de yapmak isteyen gençler yazın Malta’ya gider. Eğer yaz aylarında Malta’da yurtdışı eğitim almayı planlıyorsanız ortalama yaşın yirmi civarında olacağını göz ardı etmeyiniz. Kış mevsiminde ise Malta yaz aylarına göre daha huzurlu ve rahattır. Ilıman Akdeniz havası Malta Adası’nın kış aylarında bile ılık olmasını sağlar.

Malta’da EC English, Sprachcaffe gibi pek çok uluslararası dil okulu zincirinin birden çok şubesi bulunur. Bu dil eğitimi kurumlarından birini seçerken konumlarına ve sundukları fiziksel imkanlara dikkat ediniz. Malta’nın en hareketli yeri St Julians’dır. St Julians’da hem çok sayıda dil kursu, hem eğlence yerleri hem de alışveriş mekanları vardır. Buna ek olarak başkent Valletta da az miktarda dil okuluna sahip olmasına rağmen tarihi dokusuyla dikkat çekmektedir.

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın