Malta’da Yurtdışı Dil Eğitimi Programları

Malta Dil OkuluMalta yurtdışında eğitim için doğru bir karar mı? Neden her sene binlerce öğrenci Malta dil kursu programlarını tercih etmektedir? Malta uluslararası öğrencilere diğer ülkelerde olmayan ne sunmaktadır? Peki Malta’da hangi şehirde veya hangi dil okulunda eğitim alacaksınız?

Doğrusu yukarıdaki soruların tek bir doğru yanıtı bulunmamaktadır. Bu soruların yanıtı tamamen sizin karakter özelliklerinizle ve amacınızla bağlantılı.

Malta bilhassa yaz döneminde çok kalabalık olmaktadır. Yurtdışı dil okulları boyunca aynı zamanda yaz tatili de yapmayı isteyen öğrenciler yazları Malta’ya akın eder. Eğer yaz mevsiminde Malta’da yurtdışı eğitim almayı planlıyorsanız ortalama yaşın 20 civarında olacağını unutmayınız. Kış aylarında ise Malta yaza göre daha sakin ve sessizdir. Ilıman Akdeniz iklimi Malta Adası’nın kış mevsiminde dahi ılık olmasını sağlar.

Malta’da EC English, Sprachcaffe gibi pek çok uluslararası dil okulu zincirinin birden çok şubesi bulunur. Bu dil eğitimi kurumlarından birini tercih ederken bulundukları konumlara ve sağladıkları şartlara dikkat ediniz. Malta’nın en eğlenceli yerlerinden biri St Julians’dır. St Julians’da hem onlarca dil kursu, hem eğlence yerleri hem de alışveriş mekanları vardır. Bunun yanı sıra başkent Valletta da az miktarda dil kursuna ev sahipliği yapmasına rağmen tarihi havasıyla dikkat çeker.

 

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın