Malta’da Yurtdışı Dil Eğitimi Programları

Malta'da Yurtdışı EğitimMalta yurtdışında eğitim için doğru bir karar mı? Neden her sene çok sayıda öğrenci Malta dil kursu programlarını tercih etmektedir? Malta uluslararası öğrencilere diğer ülkelerde olmayan ne vermektedir? Peki Malta’da hangi şehirde ya da hangi dil kursunda eğitim alacaksınız?

Doğrusunu söylemek gerekirse bu soruların sadece bir doğru cevabı yok. Bu soruların cevabı tamamen sizin karakter özelliklerinizle ve hedeflerinizle ilintili.

Malta bilhassa yaz aylarında çok kalabalık olmaktadır. Yurtdışı dil okulları süresinde aynı zamanda yaz tatili de yapmak isteyen gençler yaz aylarında Malta’ya gider. Eğer yaz aylarında Malta’da yurtdışı eğitim almayı planlıyorsanız ortalama yaşın 20 civarında olacağını göz ardı etmeyiniz. Kış döneminde ise Malta yaz aylarına göre daha huzurlu ve rahattır. Ilıman Akdeniz havası Malta’nın kış aylarında bile ılık olmasını sağlar.

Malta’da EC English, Sprachcaffe gibi bir çok uluslararası dil okulu zincirinin birden çok şubesi bulunur. Bu dil eğitimi kurumlarından birini seçerken konumlarına ve sundukları fiziksel imkanlara dikkat ediniz. Malta’nın en hareketli yeri St Julians’dır. St Julians’da hem çok sayıda dil kursu, hem eğlence yerleri hem de alışveriş mekanları vardır. Buna ek olarak başkent Valletta da az miktarda dil okuluna sahip olmasına rağmen tarihi dokusuyla dikkat çeker.

 

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın