Malta’da Yurtdışı Eğitim Seçenekleri

Malta'da Yurtdışı EğitimMalta yurtdışı eğitim için yerinde bir tercih mi? Neden her yıl onbinlerce genç Malta dil kursu seçeneklerini seçmektedir? Malta yabancı öğrencilere başka ülkelerin sunamadığı ne sunmaktadır? Peki Malta’da hangi kentte ya da hangi dil kursunda eğitim göreceksiniz?

Doğrusunu söylemek gerekirse bu soruların sadece bir doğru yanıtı yok. Bu soruların yanıtı tamamen sizin karakter özelliklerinizle ve amacınızla bağlantılı.

Malta özellikle yaz döneminde çok kalabalık olur. Yurtdışı dil kursları süresinde aynı zamanda tatil de yapmayı isteyen gençler yazın Malta’ya gider. Eğer yaz mevsiminde Malta’da yurtdışı eğitim almayı düşünüyorsanız ortalama yaşın yirmi civarında olacağını göz ardı etmeyiniz. Kış mevsiminde ise Malta yaz aylarına göre daha huzurlu ve rahattır. Ilıman Akdeniz havası Malta Adası’nın kış aylarında bile ılık olmasını sağlar.

Malta’da EC English, Sprachcaffe gibi pek çok uluslararası dil okulu zincirinin birden çok şubesi bulunur. Bu dil eğitimi kurumlarından birini seçerken bulundukları konumlara ve sağladıkları fiziksel imkanlara dikkat ediniz. Malta’nın en hareketli bölgesi St Julians’dır. St Julians’da hem çok sayıda dil okulu, hem eğlence mekanları hem de alışveriş imkanları vardır. Bunun yanı sıra başkent Valletta da az miktarda dil kursuna ev sahipliği yapmasına rağmen tarihi havasıyla dikkat çeker.

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın