Mdina (Sessiz Şehir)

malta-mdina-globalyurtdisiegitimMalta’nın önemli şehirlerinden biri olan Mdina, daracık sokakları, sarı binaları ve Arap etkisinde kalmış tarihiyle Malta’nın en görülmesi gereken şehirlerinden birisidir. Malta’ya bir dönem başkentlikte yapmış olan Mdina, UNESCO Dünya Mirasları arasında yer almaktadır. Şehirde gezerken kendinizi ortaçağda hissedeceğiniz Mdina; tüm Malta’ya hakim yüksek bir tepede kurulmuştur.

Şehirde gezerken mutlaka uğramanız yerler arasında Mdina Experience yer almaktadır. Burası bir sinevizyon olup, Malta’nın tarihi ile ilgili çok önemli bilgiler verilmektedir. Mdina Experience’den çıktığınızda karşınıza Mdina Glass isimli hediyelik eşya dükkanı çıkacaktır. Burada rengarenk cam ürünleri görme fırsatı yakalayacak, sevdiklerinize Malta’ya özgü hediyelerden alabileceksiniz. Mdina şehrinde bir diğer önemli nokta ise Mdina Zindanları – bir diğer ismiyle işkence müzesi. Bu müzede gezerken fotoğraf makinanız ilginç ayrıntılara takılabilir, daha önce hiç görmediğiniz kareler objektiflerinizde yer edebilir.

Mdina şehrinde görülmesi gereken bir diğer yer ise National Museum of Natural History (Doğa Tarih Müzesi). Bu müze geçmişten günümüze sahip olduğu kalıntılarla Malta’nın en uğrak ve en ilgi çekici müzeleri arasında yer almaktadır. Müzedeki ziyaretiniz sonrasında şehre yürüme mesafesinde olan bir diğer şehir Rabat’ı gezebilir, şehrin karşı kıyısında yer alan St Paul Katedrali’ni fotoğraflayabilirsiniz.

Malta’da bulunan diğer şehirler hakkında ayrıntılı bilgiler için http://www.global-yurtdisiegitim.com/malta-dil-egitimi/malta-dil-okulu sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın