Sprachcaffe St Julians İzlenimlerim

Sprachcaffe St JuliansDünyanın birçok şehrinde şubeleri bulunan Sprachcaffe Languages Plus Dil Okulları, İngilizce eğitim için Malta’yı tercih eden öğrencilere 2 farklı şube ile hizmet vermekte. Malta’da İngilizce eğitim denilince benim de aklıma ilk gelen okullardan olan Sprachcaffe’yi yakından görmek ve keşfetmek üzere St. Julians şubesindeyim.
Okul Malta’nın en canlı lokasyonu Paceville’den yaklaşık 20 dakika yürüme mesafesinde bulunan Pembroke’da. Sprachcaffe St.Julians diğer dil okullarına göre çok farklı bir atmosfere sahip. Bu farklılık okulun giriş kapısından itibaren kendini gösteriyor. Ağaçların arasında beni selamlayan Sprachcaffe tabelasını geride bırakıp içeriye girdiğimde gözüme ilk çarpan şey kampusun tam ortasında bulunan devasal yüzme havuzu oluyor. Okul bu devasal yüzme havuzunun etrafında konumlanmış sınıflarlarıyla, kampus içi apart daireleriyle, TV & DVD odalarıyla, bilgisayar salonuyla, kütüphanesiyle, kafeteryasıyla, terasıyla, bahçesiyle ve hatta plaj voleybolu sahasıyla, İngilizce eğitim için kendisini tercih edenler için her şeyi fazlasıyla düşünmüş. Okul sahip olduğu bu imkanlarla sadece eğitim değil, eğlence ve huzur da vaat ediyor.
Sprachcaffe’nin muhteşem tesislerinden bahsetmişken personel ve öğretmen kadrosundan bahsetmemek onlara haksızlık olur.
Okul tesisini düzenlerken göstermiş olduğu titizliği öğretmen ve personelleri için de göstermiş. Okul çalışanları son derece güler yüzlü ve yardımsever. Öğrencilerle olan diyalogları ve onlarla kurmuş oldukları sıkı dostlukları ise takdire şayan.
Sprachcaffe St.Julians’ı tercih etmek için bir diğer önemli neden ise kampus içi konaklama imkanı sunması. Genelde kampus içerisinde konaklama bulmak zordur, bulunsa bile fiyatlar bir hayli pahalı olur. Sprachcaffe St.Julians’da durumlar farklı. Öğrencilerin imkanlarına göre birkaç farklı kalitede apart daireler var ve okul öğrencileri genelde bu dairelerde kalıyor. Tabi kampus içerisinde kalmak istemeyen öğrenciler için aile yanı konaklama alternatifi de düşünülmüş. Okula 15-30 dakika arasındaki uzaklıklarda çok çeşitli aile yanı konaklama imkânları da mevcut.
Bu kadar iyi özellikten bahsetmişken olumsuz bulduğum bir durumu söylemeden de geçemeyeceğim. Okul bu derece büyük ve gösterişli bir tesise sahip olduğundan hem küçük yaş öğrencilere hem de yetişkin öğrencilere aynı tesislerde hizmet veriyor. Her ne kadar aynı sınıflarda eğitim almasalar, aynı odalarda kalmasalar da, kampus içerisinde birbirine çok zıt yaş gruplarının bir arada olması her iki yaş grubu için de can sıkıcı olabilir. Bu yüzden özellikle küçük yaş öğrencilerin yoğunluk gösterdiği Temmuz ve Ağustos aylarında yetişkin yaş gruplarındaki öğrenciler kampus içerisinde vakit geçirmekten pek haz almayabilirler.
Sprachcaffe St.Julians hem eğitim hem de konaklama olanaklarıyla Malta için gidilebilecek en iyi 3 okuldan birisi. Eğer planlarınızda Malta’da İngilizce eğitim almak varsa kesinlikle değerlendirmeye almanız ve araştırmanız gereken bir okul. Bu okulda geçireceğiniz zamanlarda mutlu olmanız olası.

SELÇUK BALIKÇI
EĞİTİM DANIŞMANI
NİSAN 2012

Kaynak: http://www.global-yurtdisi-egitim.com/yurtdisi-egitim-danismanlarinin-gozunden/sprachcaffe-st-julians-izlenimlerim

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın