İş Yaşamı İngilizcesi Programları

Yurtdışı EğitimDünyada, asgari bir yabancı dili aktif olarak kullabilmenin gerekliliği tartışılmaz bir gerçek. Gerek iş hayatında, gerek günlük yaşamımızda kullanmak, hem de bazen yalnızca kendi şahsi ilerlememize yardımda bulunmak için, pek çoğumuz yabancı dil eğitimi görüyoruz.

Öbür yönden, tüm dünyanın bir tek resmi dili olsaydı hangi dil olabilirdi sorusuna bir cevap vermemiz istenseydi, hiç şüphesiz hep beraber İngilizce şıkkını seçerdik. İşte bu nedenledir ki dünyanın her yerinde milyonlarca kişi, bir yolunu bulup İngilizce eğitimi görüyor. Bununla birlikte küreselleşen iktisat yaşamında talep edilen dil seviyesi artık “derdini anlatabilme” düzeyinin çok üstünde bir İngilizce seviyesini gerektiriyor. Zira günümüzde çalışma hayatının en ana trendlerinden bir tanesi olan “uzmanlaşma” kavramı ve personelin her yerde kendilerini buna bakarak geliştirmeleri isteniyor. İngilizce bilgisi için de işçilerden çalışma alanları için gerekli donanıma ehil olması isteniyor. Başta ABD, İngiltere, Kanada ve Avustralya olarak, yurt dışında birçok farklı ülke ve okulda verilen çalışma hayatı İngilizcesi programları, kişilere çalışma dünyasının ihtiyacı donanımı sağlama ve çalışma yaşamının rekabetçi ortamında başarı ile kariyerlerinde seri yükselme vaat ediyor.

Çalışma İngilizcesi hususunda, dünya genelinde kabul edilen BULATS ve TOEIC sınavları, ülkemizdeki pek çok işveren tarafından, işe başlangıçta bir koşul olarak istenebilmektedir. Şayet yabancı dil öğreniminiz sonrasında çalışma başvuruları yapmayı istiyorsanız ya da çalışmayı düşündüğünüz kurum iş hayatı İngilizcesini zorunlu tutuyorsa, bu testlere hazırlık programı yapan dil okullarını da seçebilirsiniz.

 

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın