Yurt Dışı Eğitim Almayı Hedefleyen Kişiler Nasıl Burs Alabilirler?

Yurtdışında Dil EğitimiYurtdışında Dil EğitimiYurt dışı eğitim programlarına katılmak isteyen herkesin aklında “Nasıl Burs Bulabilirim?” sorusu vardır. Öğrenciler, burs alabilmek hedefiyle farklı kurumların duyurularını yakından izlerler.

Yurtdışı eğitim bursları, çoğunlukla, yurtdışında dil eğitimi amacıyla değil, yurt dışı üniversiteler hedefiyle verilmektedir. Yurtdışı lisans eğitimi için burslar daha ziyade okulların kendileri tarafından verilmektedir.

Sözü edilen burslar hakkında detaylı bilgiye yurtdışı eğitim danışmanlık şirketleri aracılığıyla erişilebilir. Yurtdışında master amacıyla ise, Türkiye’de Tübitak vb pek çok vakıf burs desteği vermektedir.

Bu konuda öğrencilerin yapması gereken şey, eğitimini hangi konuda sürdürmek arzusundaysa, o alanla ilgili yerlerden burs bulmaya çalışmak olmalıdır. Mesela, eğer bilimsel bir konuda master yapılacaksa Tübitak gibi bir kuruma, sosyal bir alanda yüksek lisans yapılacaksa da yine alanına göre değişmekle birlikte Tarih Vakfı, Eğitim Vakfı gibi kurumlara başvurulmalıdır.

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın