Yurt Dışı Eğitim Fuarları

Yurtdışı Eğitim FuarıYurtdışı eğitim almak isteyen birçok insan eğitim konferanslarını izlemektedir. Bunun nedeni ilgili konferanslara pek çok ülkeden farklı öğrencilerin katılmasıdır. Bütün gençler tek bir platformda bir araya toplandıklarında yurtdışı eğitim ile ilgili oldukça fazla bilgiye sahip olabilmektedirler. 2013 yılında düzenlenen konferansa 50 binin üzerinde insan katılmıştır. Dünyada birçok farklı öğrenci ülkesi dışında değişik bir ülkede eğitim görmek istemektedir. Yurtdışında eğitim ücretleri, avantajları gibi birçok farklı konuda bilgi sahibi olmanız muhtemel hale gelecektir.
Yurtdışı eğitim konferansına giden birçok öğrenci bu konferanslar aracılığı ile hem yurtdışı eğitimin niteliği hem de faydası konusunda ayrıntılı bilgi edinmektedir.

Yurtdışında eğitim fuarı 2013 senesi değerlendirdiğinde pek çok değişik ülkeden öğrenciyi ağırlamıştır. Bu ülkeler içinde Amerika, Bulgaristan, İrlanda, Rusya, İsveç, Estonya, İngiltere, Çin, Kanada, Almanya, İtalya, İspanya ve Hollanda gibi ülkelerdir. Her yıl ortalama olarak 50 bin öğrenci tarafından katılınan konferansa 8 bin-10 bin arasında lisans, yüksek lisans, doktora öğrencisi gelmektedir. Aynı zamanda dil öğrenme, staj yapma, sertifika sahibi olma ve diploma dersleri için de başvuran gençler bulunmaktadır.
Söz konusu konferans Türk olan öğrencilerin yurt dışında olan eğitim kurumları ile bir araya gelmesini temin ettiği için yurtdışı eğitim görmek isteyenler için büyük fırsattır. Ortadoğu ve Avrupa’nın da kapsamlı ve önemli olan yurtdışında eğitim fuarı haline gelen bu fuar sayesinde ücretsiz yurt dışı eğitim seminerlerine katılmak da olası hale gelmektedir.

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın