Yurtdışı Akademik Dönem Yabancı Dil Programları

Yurtdışı Eğitimİngilizce düzetiniz orta seviyeden az mı , yabancı dil eğitiminiz için altı – 9 ay süreli uzun bir eğitim programına mı gitmeyi planlıyorsunuz, Türkiye dışında lisans veya yüksek lisans öğrenimi mi alma arzusunda mısınız ya da memleketimizde yabancı dilde eğitim veren bir okulda eğitim mi görmeyi düşünüyorsunuz o halde yurtdışında uzun dönem “Akademik sene Programı” size göre uygun.

programlarından farklı olarak yılın belirli periyotlarında açılan bu eğitim programlarında, daha yoğun bir dil öğrenimini yüzde 20-30 civarında daha düşük fiyat ödeyerek alabilirsiniz. Akademik eğitim programlarının başlangıç zamanları genel programların tersine sınırlı sayıdadır. Genelde Eylül, Ocak, Nisan, Temmuz tarihleri Akademik Yıl Programları için başlangıç tarihleridir.

Akademik Sene Programının Avantajları

Haftada yirmi beş-30 saat olan bir eğitim programında altı – dokuz ay gibi bir süre zarfında akıcı bir İngilizce’ye ulaşabilirsiniz.

Genel İngilizce’nin yanı sıra İş İngilizcesi, Akademik İngilizce ya da staj programlarına dahil olma fırsatınız olur.

Okulların zengin sosyal, kültürel ve spor aktivitelerinden faydalanırsınız.

Bazı okullarda 3 ayrı ülke, şehir veya eğitim kurumunda eğitim görme imkanına sahip olursunuz. Örneğin; aldığınız eğitime Los Angeles’de başlar Boston’a oradan da New York’a gelerek 9 aylık sürenizi tamamlayabilirsiniz.

Ülke dışında uzun dönem İngilizce dil eğitimi için en hesaplı seçenektir.

Memleketimizde İngilizce eğitim vermekte olan özel bir üniversitede eğitim alacaksanız da çok daha ekonomik bir tercihtir.

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın