Yurtdışı Dil Eğitimi İçin Doğru Ülke Hangisi?

Yurtdışı EğitimEğer önceliğiniz standartları üst seviyede İngilizce dil eğitimi görmek  ve eğitim esnasında zengin bir kültürü yaşayarak tecrübe etmek ise İngiltere sizin için iyi seçenek olacaktır. Kozmopolit ve nüfus yoğunluğu olan kentlerde yaşamayı seviyorsanız Londra, daha durgun ve hayat masraflarını biraz daha az olduğu kentlerde yaşamak düşüncesindeyseniz Portsmouth, Brighton, Bournemouth gibi kentler sizin için uygun olacaktır.

İngilizce öğrenmek isteğinde olanların tercih ettiği bir başka ülke ise Amerika’dır. Yabancı dil öğrenimi verilen kurumlar devlet tarafından düzenli bir şekilde kontrol edildiği için eğitimin kalitesi genel olarak oldukça yüksektir. Eğitim aldıkları şehirde güzel hava koşullarından faydalanmak, eğlence merkezlerine uzak olmamak isteyenler ise California ve Florida gibi şehirleri tercih etmektedir.

Dil eğitimi görürken bir taraftan çalışmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında ise Yeni Zelanda ve Avustralya bulunmaktadır. Öğrenci vizesinin yanında çalışma izni verilmesinin yanı sıra doğal güzellikleri ve iklimi nedeniyle Avustralya ve Yeni Zelanda İngilizce eğitimi alma düşüncesinde olanların seçenekleri arasındadır.

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın