Yurtdışı Egitim için Tercih Edilen Yerler

Yurtdışında EğitimGerek dil okulları, gerekse yüksek eğitim kurumları uluslar arası öğrencilere hizmet vermektedir. Kendi ülkelerinin dışında eğitim almak isteyen öğrenciler bu seçenekleri değerlendirmektedirler. Ana dili İngilizce olmayan bir çok ülkede, ki buna Türkiye de dahildir, İngilizce eğitim verilmektedir. Kişinin eğer İngilizce seviyesi yeterli ise, diğer başvuru şartlarını da sağlayabiliyorsa dünyanın pek çok yerindeki okullarda lisans, master ya da doktora eğitimi görebilir. 
İngilizce seviyesi yeterli değil ise, seviyesini yükseltmek için yurtdışı dil eğitimi görebileceği bir çok okul bulunmaktadır. Dünyanın bir çok ülkesinde bulunan bu yurtdışı dil kursları çoğu saygın olan, büyük okullardır. Öğrenciler öncelikle buraları seçer ve dil seviyesini ilerletirler. Bu süreç içerisinde öğrenciler, yurtdışı eğitimin gerekliliğini aslında fark etmiştir. Sonrasında akademik eğitimine devam edebilir. Gençlerin yurtdışı eğitim için seçtiği en popüler yerler ; İngiltere, Amerika, Malta, Yeni Zelanda ve Avustralya’dır. Ekonomik güçlerine, vize koşullarına göre çoğunlukla tercih yapmak zorunda olan öğrenciler kısa dönemde genelde Malta ve İngiltere’yi seçerler. Uzun dönem kurslar için ise genellikle ABD, Avustralya ve Kanada gibi yerleri seçmektedirler. Avustralya ve Yeni Zelanda’nın çalışma izni vermesi ve saatlik ücretlerinin bir çok ülkeye kıyasla daha yüksek olması ise öğrencileri hep etkilemiştir. 
Yurtdışında eğitim sonrasında ülkemiz geri dönen öğrencilerin diğer meslektaşlarıyla karşılaştırdığımız zaman daha kolay işe girdiklerini, istedikleri pozisyonlarda çalışma imkanını çok daha kolay bulduklarını zaten gözlemleyebiliriz. Çok avantajını görecekleri yurtdışında dil eğitimi, öğrenciye yalnızca iş hayatında fayda sağlamaz bunun dışında karakter özelliklerine de olumlu anlamda katkı sağlamaktadır.

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın