Yurtdışı Egitimde Tercih Edilen Yerler

Yurtdışında EğitimGerek dil okulları, gerekse yüksek öğrenim kurumları uluslararası öğrencilere kayıt olanağı sunmaktadır. Yaşadıkları ülke dışında eğitim görmek isteyen gençler bu seçenekleri değerlendirmektedirler. Ana dili İngilizce olmayan bir çok ülkede, ki buna ülkemiz de dahil olmak üzere, İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Kişinin eğer İngilizce seviyesi yeterli ise, diğer kabul şartlarını da sağlayabiliyorsa dünyanın pek çok yerindeki kurumlarda lisans, yüksek lisans veya Phd eğitimi alabilir. 
Dil seviyesi yeterli değil ise, seviyesini yükseltmek için yurtdışı dil eğitimi alabileceği pek çok kurs vardır. Dünyanın sayısız ülkesinde bulunan bu yurtdışı dil kursları çoğu saygın olan, köklü kurumlardır. Gençler öncelikle bu okulları seçer ve İngilizce seviyesini ilerletir. Bu süreç içerisinde öğrenciler, yurtdışı eğitimin gerekliliğini aslında fark etmiştir. Sonrasında akademik kariyerine devam edebilir. Gençlerin yurtdışı eğitim için seçtiği en popüler yerler ; İngiltere, Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Malta’dır. Ekonomik güçlerine, vize koşullarına göre çoğunlukla seçim yapmak zorunda olan öğrenciler kısa süreli kurslarda genelde İngiltere ve Malta’yı seçerler. Uzun süreli gidişler söz konusu olduğundaysa genellikle ABD, Avustralya ve Kanada gibi yerleri tercih etmektedirler. Yeni Zelanda ve Avustralya’nın çalışma izni vermesi ve saat başı ücretlerinin bir çok ülkeye kıyasla çok daha iyi olması ise gençleri hep çekmiştir. 
Yurtdışı eğitim sonrasında ülkemiz geri dönen gençlerin diğer rakipleriyle kıyasladığımız zaman çok daha kolay işe girdiklerini, istedikleri pozisyonlarda çalışma fırsatını çok daha kolay bulduklarını zaten gözlemleyebiliriz. Çok faydasını görecekleri yurtdışında dil eğitimi, öğrenciye sadece iş kariyerinde fayda sağlamaz bunun haricinde karakter gelişimine de olumlu anlamda fayda sağlamaktadır.

 

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın