Yurtdışı Eğitiminizi Nerede Almalısınız

Yurtdışında EğitimŞayet önceliğiniz yüksek standartlarda İngilizce eğitimi almak  ve eğitim sırasında zengin bir kültürü yaşayarak tecrübe etmek ise İngiltere sizin için doğru seçenek olacaktır. Kozmopolit ve nüfus yoğunluğu olan şehirlerde yaşamayı seviyorsanız Londra, daha sakin ve hayat giderlerinin biraz daha uygun olduğu kentlerde yaşamak istiyorsanız  Brighton, Portsmouth, Bournemouth gibi şehirler sizin için doğru olacaktır.

Özellikle son yıllarda, yurtdışında İngilizce eğitimi almak düşünenlerin seçtikleri ülkeler arasında Kanada da yer almaktadır. Toronto ve Vancouver gibi refah düzeyi yüksek ve güvenilir şehirlerde bulunan Türk sayısının İngiltere ve Amerika’ya göre daha düşük oluşu, İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilerin listelerinde Kanada’nın yükselmesini sağlamıştır.

Son olarak Malta, bahsettiğimiz seçeneklere göre daha düşük maliyetli olması, ulaşımı kolay ve küçük olması ve kültürünün Türk kültürüne yakın olması nedeniyle yurtdışında eğitim almak isteyenlerin tercih ettikleri ülkeler arasında yerini almaktadır.

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın