Yurtdışına Çıkmadan Önce Yapmanız Gerekenler

Yurtdışı Dil KurslarıTürkiye dışına ister yabancı dil öğrenimini, gerek üniversite öğrenimini veya tümünü beraber hedefleyerek gitseniz de en önce karar vermeniz gereken konu hangi kurumda öğrenim görmeyi seçeceğinizdir. Bu bahiste ilk dikkat etmeniz gereken güvenilir kurumların her sene düzenlediği dünya genelindeki mektep değerlendirme neticeleridir.

Öğrenci vizesi için genellikle ülkelerin benzer şartları vardır. Bunlardan kimileri şöyledir;

Eğitim almak istediğiniz kurumdan aldığınız onay. Vize almak istediğiniz periyot içerisinde yani ülkede bulunduğunuz zaman boyunca geçiminizi sağlayacak ve hatta daha çoğuna kafi olan nakit miktarı. İlk etapta kalacağınız yer. Hala süresi bulunan pasaportunuz. Bunlar haricinde konsoloslukların farklı tatbiklerine hazırlıklı olmanız, gereken hususlar ve istenecek belgeleri şöyle sıralayabiliriz; gerekli görülen dokümanların noter tasdikli çevirileri, adli sicil belgesi, sağlık heyet raporu, masraflarınızı eğer başka biri üstlenecek ise onun banka hesap dökümleri, bu insan işyeri sahibi ise vergi levhaları ve mülkiyet tapuları, sizin nüfus cüzdanı ve ikametgah fotokopileriniz, şayet hala eğitim görüyor iseniz öğrenci olduğunuza dair belge, doldurduğunuz vize başvuru formu ve müracaat ücretiniz.

Alternatif uçak şirketlerini araştırarak en hesaplı uçak biletini bulup ve önceden yapılan bir yer ayırtma ile çözmeniz, hem vize alırken hem de başka bir ülkeye gitmeden önce yapılması gereken mühim işlemlerden birisi olacaktır.

 

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın