Yurtdışına Gitmeden Önce Yapmanız Gerekenler

Yurtdışı Dil OkullarıTabii ki her seçtiğiniz okuldan kabul alabilirsiniz diye bir kaide yoktur. Ama talep edilen koşulları sağladığınız okullara da eksiksiz bir müracaat ile kabul edilmeniz hiç de zor olmayacaktır.

Öğrenci vizesi için genellikle ülkelerin benzer şartları vardır. Bunlardan kimileri şöyledir;

Eğitim almak istediğiniz kurumdan aldığınız kabul. Vize almak istediğiniz periyot içerisinde yani yurt dışında olduğunuz süre boyunca geçiminizi sağlayacak ve ayrıca biraz daha çoğuna yetecek olan para tutarı. İlk etapta konaklayacağınız yer. Hala süresi olan pasaportunuz. Bunlar haricinde konsoloslukların farklı uygulamalarına hazırlıklı olmanız, gerekli hususlar ve istenecek dokümanları şöyle sıralayabiliriz; gerekli görülen dokümanların noter tasdikli tercümeleri, sağlık heyet raporu, adli sicil belgesi, masraflarınızı eğer başka biri karşılayacaksa o kişinin banka hesap dökümleri, bu kişi şirket sahibi ise mülkiyet tapuları ve vergi levhaları, sizin nüfus cüzdanı ve ikametgah kopyalarınız, eğer hala eğitim görüyorsanız öğrenci olduğunuza dair belge, tamamladığınız vize müracaat formu ve başvuru ücretiniz.

Alternatif uçak şirketlerini araştırarak en hesaplı uçak biletini bulup ve önceden yapılacak bir yer ayırtma ile halletmeniz, hem vizenizi alırken hem de farklı bir ülkeye gitmeden önce yapılması gerekli olan mühim işlerden biri olacaktır.

 

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın