Yurtdışında Akademik Yıl Dil Eğitimi Programları

Yurtdışında EğitimAkademik sene Programları, yarı yoğun ya da yoğun olarak yirmi dört, 32 veya otuz altı hafta devam eden periyodlarda hazırlanmış yurtdışı dil öğrenim programlarıdır. Öğrencilerin okuma, dinleme, dil bilgisi, konuşma ve yazma kabiliyetlerini çoğaltmaya yönelik çalışmalar yapılır. Program dahilinde; IELTS, TOEFL, Cambridge gibi testlere hazırlık kursları da olmakla birlikte, öğrencilerin talebine göre  Bilgisayar Uygulamaları, Akademik Amaçlı İngilizce, İş İngilizcesi, Ticari İngilizce, Uluslararası Pazarlama, Medya, Turizm tarzı bazı farklı konularda da eğitim sunulmaktadır. Okullardan bazıları “Akademik Yıl Programı” diploması dışında ilave olarak tercih edilen eğitimlerle alakalı ilave diploma vermektedir.

Genel İngilice eğitim programlarından farklı olarak senenin belirli periyotlarında açılmakta olan bu eğitim programlarında, daha yoğun bir dil eğitimini yüzde 20-30 dolayında daha az para vererek almanız mümkün. Akademik programların başlama tarihleri genel programların tersine sınırlı sayıdadır. Genellikle Temmuz, Eylül, Ocak, Nisan tarihleri Akademik Sene Programları için başlangıç tarihleridir.

Akademik Sene Programının Faydaları

Haftada 25-30 saatlik bir programda 6 – 9 aylı bir zaman içinde akıcı bir İngilizce seviyesine sahip olabilirsiniz.

Standart İngilizce’nin yanı sıra Akademik İngilizce, İş İngilizcesi  veya staj programlarına dahil olma imkanınız olur.

Eğitim kurumlarının zengin sosyal, kültürel ve spor aktivitelerinden faydalanırsınız.

Bazı okullarda üç değişik ülke, şehir ya da okulda okuma imkanına sahip olursunuz. Arzu ederseniz, aynı eğitim kurumunun değişik kentlerindeki eğitim kurumlarında eğitim alabilirsiniz.

Ülke dışında üniversite okumayı planlıyorsanız, akademik sene dil programına katıldığınız kurumun sunduğu üniversiteye kabul hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın