Yurtdışında Dil Eğitiminde En Yoğun İlgiyi Hangi Ülkeler Alıyor?

Yurtdışı Dil KurslarıÖnceden yurtdışı eğitim denilince akıllara İngiltere, Amerika, İsviçre gibi ülkeler gelirdi. Artık tercihler farklılık gösteriyor.

Öğrenciler, üniversite test stresini yaşamamak başta gelmek üzere, yüksek lisansında değişik bir eğitim almak, yeni insanlar görmek, dilini geliştirmek gibi birçok nedenle yurtdışına gitmeye başladı. Artık büyük bir köy haline gelen dünyada, ülkelerin farklı ülkelerden insanları çekmek için oldukça çok imkan sunması da bu hususta önemli etken.

 

Yurtdışında eğitim için doğru yol haritası ve uygun zaman nasıl olmalı? Akdenizliliğin de verdiği rahatlıkla Türk gençleri çoğunlukla kararları son anlarda alıyorlar. Bahsedilen eğitim bir ortaöğretim kurumuna devam sağlamak ise, bu pozisyonda da öğrenime başlanacak akademik yıldan önceki güz dönemi bu prosedürler için en uygun zaman. Bu sebeple de önerimiz yurtdışında bir kuruma başlangıç tarihinden en geç bir sene öncesinden hazırlıklara başlamak sağlıklı bir süreç için kaçınılmaz diyebiliriz.

 

En çok tercih edilenler mühendislik ve işletme. Ayrıca Ülkemizde öğrenimi kısıtlanmış olarak sunulan ya da hiç hazırlanmayan Doğayla Dost İşletmecilik, Oyun Tasarımı, Biyomedikal Mühendislik, Sürdürülebilir ve Yenilenebilir Enerji Mühendisliği & Yönetimi, Nükleer Enerji, Otomotiv Mühendisliği & Tasarımı gibi birçok farklı bölümlerde eğitim gören öğrencilerimiz mevcut. Ülkemiz haricinde öğrenim gören kişiler, uygun koşulları temin etmeleri vaziyetinde eğitim gördükleri ülkeye yerleşebiliyorlar. Bu da başka ülkeleri seçmelerinde tesirli oluyor.

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın