Yurtdışında Dil Kurslarında Program Alternatifleri

Yurtdışında Dil EğitimiYurtdışı dil kurslarına başvurmayı düşünüyorsanız, kayıt olacağınız program türünü gereksinim ve önceliklerinize göre önemle belirlemenizi öneririz. Hangi ülkede, hangi kentte ya da hangi İngilizce dil okulunda yurtdışı dil eğitimi görürseniz görün, aşağıdaki temel programlardan birini tercih edebilirsiniz;

1. Standart İngilizce Dil Eğitimi
Haftada ortalama 20 derslik İngilizce eğitimi programlarına konulan genel addır. Çoğunlukla sabah dokuzda başlar ve öğlen 13’de biter.

2. Yoğun İngilizce Dil Eğitimi
Yaklaşık haftalık 30 derslik İngilizce eğitimi programlarıdır. Genel kurstaki eğitimin üzerine, öğleden sonra günde 2 saatlik ilave parça eklenmesi ile meydana getirilir. Bu ek parçalar kursun imkanlarına ve gençlerin ihtiyaçlarına göre saptanır.

3. Akademik Dönem Dil Kursları
Altı ya da 9 ay süren kurslardır. Aynı lise eğitiminde olduğu gibi, kursun başından sonuna aynı sınıfta, aynı öğrencilerle ve belirli bir müfredatı sıkı sıkıya takip ederek devam edersiniz. Program zamanınızın bitiminde varacağınız düzeyi tam olarak bilebilirsiniz.

4. Sınav Hazırlık Programları
IELTS ya da TOEFL testlerine katılmak istiyorsanız, sınavlara ve test yöntemlerine yönelik bu kursları tercih etmelisiniz.

5. Hususi İhtiyaçlara Yönelik İngilizce Dil Eğitimi Kursları
Bazı yurtdışı dil okulları, doktorlar, avukatlar, pilotlar gibi hususi meslek sınıflarına uygun, bu mesleklerde konuşulan kalıpları ve becerileri de içeren İngilizce eğitimi kursları da düzenlerler.

 

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın