Yurtdışında Yabancı Dil Eğitiminde En Fazla İlgiyi Hangi Ülkeler Görüyor?

Yurtdışı EğitimEskiden yurtdışı eğitim denilince aklımıza İngiltere, İsviçre, Amerika gibi ülkeler gelirdi. Artık tercihler değişiyor.

 

Yurtdışı eğitim bütün olarak neleri kapsıyor? Her bölüm kendi içerisinde uzmanlık istemekle birlikte yurtdışı eğitim danışmanları konusunda uzman ve deneyimli personeliyle tüm dallarda hizmet sağlıyor.

 

Görülecek eğitimin türüyle doğru orantılı olmakla beraber özetle ne kadar erken araştırma ve hazırlıkları başlatırsa, o kadar iyi diyebiliriz. Akdenizli olmanın verdiği rahatlıkla Öğrencilerimiz genelde kararları son anda veriyorlar. Öğrenimin her aşamasında, gidilecek kursun cinsine ve bulunduğu ülkeye göre birbirinden farklı hazırlıklar, katılım sağlanması gereken farklı testler söz konusu. Bu nedenle de önerimiz yurtdışında bir okula başlangıç tarihinden en geç 1 yıl öncesinden hazırlıklara başlamanız.

 

En çok seçilenler işletme ve mühendislik. Ayrıca Türkiye’de öğrenimi kısıtlı olarak hazırlanan veya hiç sunulmayan Doğayla Dost İşletmecilik, Oyun Tasarımı, Biyomedikal Mühendislik, Sürdürülebilir ve Yenilenebilir Enerji Mühendisliği & Yönetimi, Nükleer Enerji, Otomotiv Mühendisliği & Tasarımı gibi birçok değişik bölümlerde eğitim gören öğrencilerimiz var. Yurt dışında eğitim alan gençler, uygun şartları sağlamaları vaziyetinde eğitim aldıkları ülkeye yerleşebiliyorlar. Bu da yurt dışını tercih etmelerinde etkili oluyor.

Tanıdıklarınızla Paylaşın:

Bir cevap yazın